:
+0800 123 4567
 

Wieczór Dewelopera 2018: Kraków

2 lutego 2018 r. w Teatrze Bagatela odbyła się największa jak dotąd impreza lokalnej branży deweloperskiej – organizowany przez obido.pl Wieczór Dewelopera 2018. W wieczorze wzięło udział prawie 400 przedstawicieli krakowskiej branży mieszkaniowej. Wśród obecnych poza deweloperami na wydarzeniu pojawili się między innymi: marszałek województwa małopolskiego Pan Jacek Krupa oraz przedstawiciele firmy doradczej REAS.

Chwilę przed godziną dziewiętnastą, w krakowskim Teatrze Bagatela zaczęli gromadzić się pierwsi goście. Wyświetlany na telebimie teatru spot, zwiastował wydarzenie, a gości przy wejściu witały hostessy, rozdając specjalnie przygotowane na ten wieczór pakiety. Poza gadżetami, można było w nim znaleźć wiele ciekawych informacji, między innymi przygotowany przez REAS i obido.pl raport dotyczący preferencji nabywców mieszkań na krakowskim rynku nieruchomości. Partnerzy wydarzenia, firmy Aereco i Projekt AED, przedstawiły także rozwiązania, które będą mogły przyczynić się do zwiększenia sprzedaży mieszkań.

Ze sceny gości powitali Marian Bruliński oraz Paweł Gniadkowski – założyciele obido.pl. Podsumowali rekordowy rok i podziękowali deweloperom, którzy przyczynili się do tak szybkiego sukcesu platformy obido.pl. Zapowiedzieli jednocześnie wprowadzenie nowego standardu 3d – w najbliższych miesiącach, klienci obido.pl będą mogli zobaczyć wszystkie mieszkania w wirtualnej rzeczywistości. Opcja ta będzie dostępna za darmo. Na scenie pojawił się także marszałek województwa Pan Jacek Krupa, który powitał gości oraz podzielił się swoimi obserwacjami rozwijającego się rynku.

Po krótkiej prezentacji odbył się specjalny pokaz spektaklu Pomoc Domowa. Całej sztuce towarzyszyły wybuchy śmiechu oraz aplauz widowni. Komedia zdecydowanie przypadła do gustu zaproszonym gościom.

W trakcie przerwy oraz po przedstawieniu zaproszeni deweloperzy mogli wymienić się wrażeniami i omówić z ekspertami bieżącą sytuację na rynku. Przy lampce wina i poczęstunku dyskutowano o nowościach jakie czekają rynek nieruchomości w 2018 roku. Półformalny charakter spotkania okazał się bardzo inspirujący. „Bardzo udana inicjatywa, bardzo fajny wieczór i świetne przedstawienie.”; „Po całym tygodniu pracy spotkać się z ludźmi z branży i porozmawiać zupełnie na luzie jest rzeczywiście świetnym pomysłem. I w takiej atmosferze zupełnie inaczej się rozmawia, wymienia poglądy.”; „Bardzo fajny pomysł, taka zamknięta sztuka dedykowana dla branży.”

Goście mogli porozmawiać też z przedstawicielami firm Projekt AED oraz Aereco, którzy byli partnerami całego wydarzenia. Podczas Wieczoru odbyła się też premiera nowego projektu Obido.pl – wprowadzenie nowego standardu wirtualnej rzeczywistości do prezentacji mieszkań. Każdy kto był zainteresowany mógł założyć gogle i wybrać się na wirtualny spacer. Już niedługo tak będą wyglądać wszystkie dostępne na obido inwestycje. Deweloperom pozwoliło to na lepsze zrozumienie tej technologii oraz samego produktu, a także tego jak dużą pomocą będzie on dla klientów którzy kupują mieszkania. „Klienci często nie mają wyobraźni więc to rzeczywiście im pomoże troszeczkę bardziej sobie wyobrazić to wymarzone mieszkanie.”; „Nie wszyscy umieją czytać z projektów, to na pewno jest bardzo pomocne, ktoś jak nie ma wyobraźni to bez dwóch zdań przenosi się w tę rzeczywistość.”

Jak zapowiada Marian Bruliński z obido „Wieczór dewelopera to będzie impreza cykliczna. Będzie odbywała się w miastach w których działa Obido, czyli na razie w Krakowie, we Wrocławiu i w Warszawie. Pierwsza edycja to jest właśnie dzisiejsze spotkanie w Krakowie. Sądząc po frekwencji i zainteresowaniu jest to taki format, którego w branży brakowało i będziemy je realizowali co roku.”