:
+0800 123 4567
 

Wieczór Dewelopera 2018: Wrocław

23 kwietnia we Wrocławiu odbył się Wieczór Dewelopera – największa impreza dla firm z  lokalnej branży mieszkaniowej. Było to już drugie tego typu spotkanie (w lutym impreza odbyła się w Krakowie) organizowane przez obido.pl. Edycja wrocławska została zorganizowana w Teatrze Komedia i  zgromadziła blisko 300 przedstawicieli branży nieruchomości z Wrocławia. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również członków Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz pana Kazimierza Kirejczyka – Prezesa firmy doradczej REAS.

 

Pierwsi goście zaczęli się gromadzić w Teatrze już przed godziną osiemnastą. W kuluarach przy lampce wina oraz znakomitym poczęstunku mogli się wymienić opiniami i porozmawiać o trendach i zmianach zachodzących w branży. Była to też świetna okazja do zapoznania się z najnowszym projektem obido.pl – wirtualnych spacerów po mieszkaniach dostępnych na rynku pierwotnym. Każdy zainteresowany mógł przymierzyć gogle VR i zobaczyć jak będzie wyglądać prezentacja mieszkań na platformie.

Deweloperzy jednogłośnie chwalili Obido 3D i zapowiadali, że ich inwestycje na pewno będą mieć taką formę prezentacji. “Jest to ciekawe połączenie dotarcia klientów powiedzmy już tradycyjnym kanałem czyli internetem wraz z rozbudowaną ofertą 3D prezentacji inwestycji deweloperów. To bardzo ciekawa propozycja dla deweloperów do prezentowania ich oferty.” – komentuje Rafał Komar, wiceprezes Dom4U; “Jeśli chodzi o OBIDO 3D jest to technologia, którą nasza firma wykorzystuje już od dłuższego czasu. Uważam, że w formule wirtualnej rzeczywistości przedstawienie inwestycji na etapie jej budowy jest bardzo ważne.”

Głównym partnerem wydarzenia była firma HR Quality, której przedstawiciele dzielili się z zebranymi gośćmi swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu pozyskiwania pracowników za granicą co w ostatnim czasie stanowi palący problem dla wielu firm. Swoje rozwiązania dla branży deweloperskiej zaprezentowali także dwaj pozostali partnerzy – firma Grenton oferująca systemu smart home oraz agencja reklamowa Media Strateg specjalizująca się w obsłudze firm deweloperskich.

Część oficjalna spotkania rozpoczęła się chwilę po godzinie dziewiętnastej na sali teatralnej, gdzie wszystkich gości powitali Marian Bruliński i Paweł Gniadkowski. Założyciele obido.pl podziękowali za przybycie gości i krótko przedstawili główne założenia działania platformy. Następnie na scenie pojawił się Pan Kazimierz Kirejczyk. Prezes firmy doradczej REAS zaprezentował dane dotyczące wrocławskiego rynku nieruchomości za rok 2017. Pan Kirejczyk podkreślił, że Wrocław był zdecydowanie w czołówce miast, gdzie oferta mieszkań oraz ich sprzedaż utrzymywała się cały rok na rekordowym poziomie.

Po prezentacjach na scenie pojawili się aktorzy wrocławskiego Teatru Komedia, którzy wcielili się w role bohaterów komedii Boeing Boeing. Spektakl zdecydowanie przypadł do gustu widowni, która żywo i radośnie reagowała na zawiłą akcję. Na koniec aktorzy zostali nagrodzeni długimi brawami.

Taka forma spotkania cieszyła się uznaniem i pozytywnymi opiniami. “Na pewno jest to ciekawa impreza, spotkanie osób z branży. Na podstawie platformy, którą tworzy Obido. Tą platformę wykorzystujemy na co dzień w pozyskiwaniu klienta i w pracy z klientem. Także każda formuła wymiany doświadczeń chodźby właśnie w czasie takiej imprezy jest ciekawa.”; “To świetne uzupełnienie. W ogóle świetny pomysł, udało się Państwu ściągnąć tu ogromne grono branży. To nie zawsze się udaje. Dziś każdy ma faktycznie bardzo napięty czas. Wielkie gratulacje, bo to doskonałe uzupełnienie forum rynku. Świetny pomysł.”; “Tego typu spotkania są bardzo ciekawe, bo dają możliwość poznania się tych deweloperów zrzeszonych w Polskim Związku Firm Deweloperskich i tych, którzy funkcjonują poza. Nowym daje szansę poznania tego co się dzieje na rynku czy też poznania firm, które są sponsorami lub tych, które organizują takie rzeczy.”

Paweł  Gniadkowski również podkreśla duże znaczenie tego wydarzenia i zapowiada kolejną edycję: “Miło było nam gościć wszystkich wrocławskich deweloperów. Cieszymy się, że frekwencja dopisała i w tej nieformalnej atmosferze mieliśmy okazję porozmawiać, wymienić się opiniami. Kolejna edycja Wieczoru Dewelopera 17 maja w Warszawie, zapraszamy serdecznie wszystkich deweloperów.”